Projekt domu letniskowego – 50 m2

PROJEKTY SZYTE NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Trafiłeś tutaj, ponieważ zapewne jesteś na etapie poszukiwania projektanta, bądź obecnie planujesz lub jesteś w trakcie budowy. Zastanawiasz się czy jest Ci potrzebny architekt? Z pewnością spotkałeś się z wieloma inspiracjami oraz pracowniami które oferują piękne projekty, lecz nadal nie jesteś przekonany? Poznaj proces oraz filozofię projektowania wnętrz, którą stosuję w swojej pracowni.

Filozofia House of Harold

Zacznijmy od tego, żę każda marka osobista nosi ze sobą wartości oraz filozofię z którą się utożsamia. Marka House of Harold to pracownia projektowania wnętrz, która przede wszystkim stawia na celu stworzenie unikatowych, ponadczasowych wnętrz z nowoczesnym podejściem do klasyki. Wnętrza które projektuje są z pewnością harmonijne, eleganckie oraz spełniają swoją funkcję. Aby dobrze zaprojektować wnętrze, podchodzę bardzo psychologicznie do nowych inwestorów. Przez wiele lat, miałam do czynienia z projektami które wymagały ode mnie specjalnego podejścia – które uważam, że jest najlepsze aby osiągnąć wymarzone wnętrze w harmonii i w budżecie.


„Contributing makes me feel like I’m being useful to the planet.”

— Anna Wong, Volunteer

Psychologia wnętrz – projektowanie ma znaczenie dla osiągnięcia najlepszych rezultatów

Każdy z nas jest unikalną jednostką w całym wszechświecie – to oznacza, że nie należy podchodzić do tematu szablonowo. Dzięki wieloletniej pracy oraz podróżom, nauczyłam się że psychologia ludzka m.in. emocje mają bardzo duży wpływ na to jak się odbieramy naszą przestrzeń. Dla tego też opracowałam system w którym pomagam klientom, poznać samych siebie odrobinę głębiej aby móc zaprojektować takie wnętrze które w pełni będzie odzwierciedlać daną osobę – nie aktualne trendy, które w końcu przemijają.

Styl vs. budżet

Czyli jak urządzać aby nie „pójść z torbami”. Bardzo istotne jest dla mnie, aby inwestor odpowiednio określił budżet inwestycji. Często jednak, okazuje się że inwestor nie posiada dokładnej wiedzy ile chce wydać, ile co kosztuje zatem poleganie na ekspertyzie projektanta jest tutaj w pełni zrozumiałe. Inaczej będzie wyglądać koncepcja wnętrza przy budżecie 1000zł/m2 a 3000zł/m2. Co za tym idzie? Wiedza! Architekt wnętrz to zawód który wymaga dużego skupienia, wiedzy oraz aktualnych informacji dotyczących ofert z branży budowlano-wykończeniowej. Zatem kiedy decydujesz się na współpracę ze mną, otrzymujesz dokładne spisy budżetu które pozwalają Ci osiągnąć zamierzany cel bez przekraczania swojego progu. Jako projektant, oczywiście współpracuję z wieloma firmami, dzięki czemu korzystam z najlepszych wariantów materiałowych jakie są dostępne na rynku. Praca z liczbami to również ważny aspekt planowania, nie każdy z inwestorów posiada wiedzę na czym oszczędzić a na czym nie warto skąpić grosza, zatem warto korzystać z wiedzy architekta zdobytej przy projektowaniu.

Projekt a rzeczywistość

Zajmuję się przede wszystkim projektowaniem wnętrz mieszkalnych dla inwestorów prywatnych, deweloperów oraz wnętrz komercyjnych dla firm. Każdy projekt wygląda inaczej, reguła współpracy oraz ogólna filozofia pozostaje taka sama. Stworzenie wnętrza unikatowego, ponadczasowego w oparciu o budżet, wyznaczone emocje i styl. Jednakże, z wiekiem nauczyłam się, że nie każdy projekt kończy się realizacją. Czasem inwestor rezygnuje z wykonania projektu, co niestety wpływa na fakt iż wykonany projekt trafia do szafy. Jednakże to nic straconego, ponieważ wiedza zdobyta podczas pracy nad projektem, jest w istocie o wiele ważniejsza. Zdarza się czasem, że inwestor samowolnie zmienia koncepcję, która w efekcie końcowym wygląda jak połączenie słonia z tygrysem. Niby to zaprojektowane ale jednak jak profesjonalista spojrzy, widzi dziwne połączenia kolorystyczne, materiałowe a co gorsza projekt nie przypomina tego co projektant zaprojektował. Takie sytuacje też się zdarzają ale z czasem nauczyłam się aby zmienić podejście do inwestora aby koncepcja była tak naprawdę podstawą do budowy czy remontu. We współpracy z inwestorami, często powtarzam, że w istocie projektuję to dla nich więc szczerość jest tutaj mocno wskazana. Konieczna jest dobra i efektywna komunikacja aby wyeliminować niepotrzebne zmiany, które mogłyby wpłynąć na ogólną przestrzeń oraz stylistykę wnętrza.

Nadzór prac budowlanych

W zależności od wielkości projektu, posiadam w ofercie opcję nadzoru wykonania projektu. Ta opcja jest dostępna przede wszystkich dla inwestorów z poza Wrocławia i okolic, którzy w obrębie woj. Dolnośląskiego poszukują projektanta który zajmie się nadzorowaniem wszelkich prac remontowych oraz będzie pilnował jak i budżetu tak i terminów dostaw.

Co warto abyś wiedział, to fakt że wycena tego typu usługi jest zawsze indywidualna. Cena zależy od terminów, wielkości projektu oraz współpracy z ekipą wykonawczą.

nadzory budowlane

Zastanawiasz się może, dla czego warto brać pod uwagę nadzory projektów? Przede wszystkim, w tym momencie odpowiedz sobie na pytanie ” Czy stać mnie na to aby samodzielnie nadzorować budowę?”. Co za tym idzie? Przeanalizuj swój własny grafik i dodaj do niego dodatkową pracę min. od 2-3h dziennie aby poświęcić się tematowi. Czy nadal czujesz że masz na to czas? Otóż, nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz. Przy wyborze nadzoru od architekta wnętrz możesz jednak liczyć nie tylko na poświęcony czas, ale i jego wiedzę, dzięki czemu czujesz że masz koło siebie osobę z doświadczeniem na którą możesz liczyć. Nadzory z reguły nie są tanią usługą, lecz spójrz na te zagadnienie z odpowiedniego punktu widzenia – ilość poświęconych godzin na wizyty na budowie, koordynacja zakupów oraz harmonogramu, to wszystko wymaga nie tylko czasu ale i skupienia oraz dobrej organizacji czasu. Ponadto ważna jest również, komunikacja z inwestorem oraz wykonawcami – nie zapominając o zaufaniu. Przy projektach kompleksowych, otrzymujesz pełną dokumentacją techniczną, którą każdy fachowiec z wiedzą techniczną z pewnością zrozumie. Jednakże, co należy pamiętać to fakt, iż autor powinien zawsze przedstawić koncepcję z inwestorem i ekipą wykonawczą wraz z projektem aby uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Jak podchodzę do projektowania?

Rozpoczynam współpracę od wspólnej analizy potrzeb inwestora. Moje podejście do projektowania wnętrz jest proste – poznanie wartości inwestora oraz wymiana głównych emocji z którymi wiąże się z daną przestrzenią. Wierzę, w zasady działania feng shui oraz z zasady skupiam się tym aby w trafny sposób odzwierciedlić dusze inwestora we wnętrzu, nie zapominając oczywiście o unikalności w stylistyce oraz materiałach.

Po analizie poznawczej, zabieram się do pracy aby stworzyć koncepcję idealnie dopasowaną do wszystkich potrzeb. Następnie przesyłam materiały z którymi chce aby początkowo zapoznał się inwestor, w celu weryfikacji czy dobre „odczytuję” stylistycznie i funkcjonalnie wszelkie założenia projektu. Po przedstawieniu koncepcji materiałowo-kolorystycznej tzw. moodboard (patrz na wpis >>>> moodboard<<<<), opracowujemy poprawki a następnie przechodzimy do wykonania wizualizacji wnętrza w oparciu o wybrane materiały. Na tym etapie dochodzimy do spraw budżetowych, gdzie jasno i przejrzyście przedstawiam inwestorom listy zakupowe z podsumowanym budżetem na materiały wykończeniowe. Po wykonaniu poprawek, przechodzę do zakończenia projektu poprzez przygotowanie pełnej dokumentacji projektu wraz z rysunkami technicznymi dla wykonawców. Proste prawda?

dokumentacja techniczna projektu mieszkania

Więcej informacji odnośnie procesu projektowego znajdziesz w tym artykule >>> klik <<<< Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu.

KH

%d blogerów lubi to: