Projekt wnętrza mieszkania 120 m2 w stylu nowoczesnym

„Orzech & Woda” to projekt mieszkania w bloku gdzie skupiono się na przeprojektowaniu kuchni oraz salonu który niegdyś połączony był ścianą działową. Inwestorka zapragnęła otwartej dziennej przestrzeni w której mogłaby gościć całą rodzinę bez konieczności zamykania się w kuchni. Dzięki przeprojektowaniu wnętrza, stało się one bardziej doświetlone oraz magicznym cudem przestrzeń wydała się o wiele większa niż pierwotnie.

ostateczna wersja projektu mieszkania „Orzech & woda”

Ostatnimi czasy kolor niebieski zagościł w dużej ilości wnętrz, mimo że nie jest to mój ulubiony kolor który wykorzystuje w projektach, w tym projekcie zastosowałam go na tyle aby nie przytłaczać wnętrza jednym kolorem. Więc w kuchni przy wysokiej zabudowie zastosowałam proste kuchenne fronty w kolorze niebieskim. Dokładny odcień dobraliśmy na podstawie próbników RAL biorąc pod uwagę kolor tapicerki sofy. Aby pokazać różnice wykonałam kilka wersji projektu z brązową sofą aby inwestor mógł ostatecznie dokonać wyboru koloru sofy.

warianty kolorystyczne projektu
warianty kolorystyczne projektu
salon – warianty kolorystyczne

Kuchnia – to ona była najważniejsza w tym projekcie. Cały zamysł remontu powstał przez zmianę jednego pomieszczenia które wydawało się małe i przytłaczające. Nie wspominając o starych szafkach które należało wymienić na nowe. A więc przygotowałam koncepcję materiałową która od razu spodobała się inwestorom. Kolorystyka odważna ale zarazem bez udziwnień wybrałam trzy najważniejsze kolory które miały pojawić się w kuchni. Biel – fronty szafek po to aby optycznie powiększyć pomieszczenie, czarne blaty z białymi żyłkami – spiek kwarcowy od EmiloGroup oraz zabudowa w kolorze orzecha amerykańskiego wraz z wysoką zabudową z niebieskimi frontami.

koncepcja kolorystyczna nowoczesnej kuchni

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s