Poniżej możesz zapoznać się z dokładnym opisem procesu realizacji projektu kompleksowego wnętrz tj. Projekt koncepcyjno-wykonawczy. Ten wariant jest skierowany dla klientów którzy zakupili wymarzone gniazdko, potrzebują dokonać zmian, przygotować koncepcję materiałowo-kolorystycznej wraz z listą zakupów oraz dokumentacji technicznej która zawiera m.in:

 • Rzut układu funkcjonalnego/ stref mieszkania tj. Zmiany ścian działowych;
 • Rzut instalacji elektrycznej;
 • Rzut instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz CO2;
 • Rzut ogólny z rozmieszczeniem mebli;
 • Rzut podłogi oraz listew wykończeniowych;
 • Rzut sufitu wraz z opisem instalacji
 • Widoki pomieszczeń z opisem wykonawczym;
 • Projekty autorskich mebli;
 • Projekty autorskich kominków;
 • Listy zakupowe: materiały wykończeniowe + tablice Pinterest
 • Polecane firmy wykończeniowe

Forma przekazania dokumentacji projektu:

 • książka A3 oraz udostępnianie pliku na Google dysk. Dokumentacja techniczna przygotowana  jest w terminie do 14 dni roboczych *termin zależny od zakresu prac.  
 • tablice Pinterest

ROZPOCZĘCIE WSPÓŁPRACY

ANALIZA POZNAWCZA

Przed rozpoczęciem projektu dokonuję analizy poznawczej inwestora. Konieczne jest aby ustalić najważniejsze wytyczne projektu wraz z określeniem zakresu prac remontowych, wyboru stylistyki oraz budżetu. W tym etapie podsyłam brief on-line który inwestor może odpowiedzieć w szybki sposób. Link działa tylko dla inwestorów którzy podpisali umowę.

ETAP 1

INWENTARYZACJA & UKŁAD FUNKCJONALNY

Projekt rozpoczynam od inwentaryzacji pomieszczenia (*przy projekcie koncepcyjnym wzoruję się na rzutach podesłanych od inwestora). Dokonuję wrysowania inwentaryzacji w program komputerowy oraz rozpoczynam analizę zebranych wytycznych do projektu aby stworzyć odpowiedni układ funkcjonalny wnętrza.

ETAP 2

KONCEPCJA

Koncepcja to najbardziej interesujący i oczekiwany etap prac projektowych jak dla inwestora tak i dla projektanta. Zgodnie z założeniami które przyjęto do projektu dobieram materiały wykończeniowe tj. podłogi, kolor ścian, materiały wykończeniowe ścian takie jak płytki, tapety, sztukaterie itp. Poszukuje mebli oraz oświetlenia w odpowiednich kształtach które przedstawiam klientom również na tablicach Pinterest co ułatwia poruszanie się po ofertach internetowych. Przy tej okazji wykonuję podglądowe wizualizacje aby klient mógł potwierdzić wybrane materiały. Przy zatwierdzonej koncepcji materiałowo-kolorystycznej wykonuję ostateczne wizualizacje które są zwieńczeniem pracy na tym etapie.

ETAP 3

DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Ten etap to zebranie wszystkich informacji w dokumentację techniczną. Zawiera ona nie tylko opis projektu ale również wizualizacje, listy zakupowe z linkami do sklepów internetowych oraz oferty wybranych firm z branży meblarskiej. Książka dla inwestora drukowana jest w formacie A4,A3 czasem A2 w zależności od wielkości projektu. Zawiera ona wszelkie techniczne informacje dotyczące prac remontowo-budowlanych które należy odpowiednio sprawdzić z kierownikiem budowy i dostosować do obecnego stanu na budowie.

ETAP 4

ZDJĘCIA REALIZACJI

Dokonuję sesji zdjęciowej wybranych realizacji. Ze względu na duży nakład prac nie zawsze jest czas aby dokonać sesji od razu po wprowadzeniu, jednakże staram się aby mimo wszystko dokonać kilku zdjęć do swojego portfolio.

Reklama

Strona internetowa WordPress.com.

%d blogerów lubi to: