Pracownia House of Harold Karolina Harold specjalizuje się w projektowaniu architektury wnętrz mieszkalnych oraz użyteczności publicznej od 2013 roku. Usługi projektowania marki osobistej oraz grafiki internetowej wprowadzono od 2019 roku do stałej oferty. Wybierz zatem to czego potrzebujesz, a jeśli nie wiesz jaki wariant wybrać, napisz wiadomość.

projekt apartamentu | Wrocław Jagodno

PROJEKT ARCHITEKTURY WNĘTRZ

Potrzebujesz projektu wnętrza swojego wymarzonego domu? poniżej znajdziesz warianty najczęściej wybieranych usług projektowania architektury wnętrz. Jeśli nie jesteś pewien co do założeń, potrzebujesz czegoś indywidualnego napisz wiadomość, z pewnością przygotuję ofertę specjalnie pod twoje oczekiwania.

WARIANTY PROJEKTOWE

Projekty wyceniane są na podstawie powierzchni inwestycji oraz rodzaju usługi. Każdy wariant prac został opracowany zgodnie z obytym doświadczeniem tak aby spełnić oczekiwania inwestora. Poniżej znajdziesz warianty projektowania wnętrz. Projekty wykonywane są w trybie on-line lub stacjonarnie oraz z nadzorem.

ZMIANY LOKATORSKIE / DEWELOPERSKIE

Zmiany deweloperskie lub lokatorskie to nic innego jak przystosowanie układu wnętrza do swoich potrzeb poprzez zmiany w układzie ścian, instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych wraz z co2. Przy pracy nad zmianami omawiamy układ funkcjonalny oraz sposoby wykończeń.Wykonanie zmian lokatorskich należy przygotować w terminie podanym u dewelopera. Przy remoncie mieszkań z rynku wtórnego, wykonujemy dokumentację konieczną do uzyskania pozwolenia na prace remontowe w Zarządzie mieszkań. Pamiętaj, że każda nawet miała zmiana może być lawiną zmian jak w grze w domino.

DOKŁADNY OPIS WARIANTU

PROJEKT KONCEPCYJNY | WIZUALIZACJE

Koncepcja projektu wnętrza to nic innego jak zebranie wytycznych inwestora, dobranie odpowiedniej stylistyki a następnie przedstawienie jej w formie wizualizacji wnętrza 3D oraz tablicy moodboard. Przy tym wariancie również omawiamy układ funkcjonalny. Wizualizacje 3D wykonywane są w ilości odpowiedniej do zrozumienia koncepcji projektu. Wariant nie zawiera zestawienia materiałów.

DOKŁADNY OPIS WARIANTU

PROJEKT WNĘTRZA Z DOKUMENTACJĄ TECHNICZNĄ

Ten wariant jest skierowany dla inwestorów którzy poszukują projektu wnętrza koncepcyjnego wraz z dokumentacją techniczną dla podwykonawców. Pracownia zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych oraz obiektów publicznych.

DOKŁADNY OPIS WARIANTU

Filozofia House of Harold

Zacznijmy od tego, że każda marka osobista nosi ze sobą wartości oraz filozofię z którą się utożsamia. Marka House of Harold to pracownia projektowania wnętrz, która przede wszystkim stawia na celu stworzenie unikatowych, ponadczasowych wnętrz z nowoczesnym podejściem do klasyki. Wnętrza które projektuje są z pewnością harmonijne, eleganckie oraz spełniają swoją funkcję. Aby dobrze zaprojektować wnętrze, podchodzę bardzo psychologicznie do nowych inwestorów. Przez wiele lat, miałam do czynienia z projektami które wymagały ode mnie specjalnego podejścia – które uważam, że jest najlepsze aby osiągnąć wymarzone wnętrze w harmonii i w budżecie.


„Contributing makes me feel like I’m being useful to the planet.”

— Anna Wong, Volunteer

Psychologia wnętrz – projektowanie ma znaczenie dla osiągnięcia najlepszych rezultatów

Każdy z nas jest unikalną jednostką w całym wszechświecie – to oznacza, że nie należy podchodzić do tematu szablonowo. Dzięki wieloletniej pracy oraz podróżom, nauczyłam się że psychologia ludzka m.in. emocje mają bardzo duży wpływ na to jak się odbieramy naszą przestrzeń. Dla tego też opracowałam system w którym pomagam klientom, poznać samych siebie odrobinę głębiej aby móc zaprojektować takie wnętrze które w pełni będzie odzwierciedlać daną osobę – nie aktualne trendy, które w końcu przemijają.

Styl vs. budżet

Czyli jak urządzać aby nie „pójść z torbami”. Bardzo istotne jest dla mnie, aby inwestor odpowiednio określił budżet inwestycji. Często jednak, okazuje się że inwestor nie posiada dokładnej wiedzy ile chce wydać, ile co kosztuje zatem poleganie na ekspertyzie projektanta jest tutaj w pełni zrozumiałe. Inaczej będzie wyglądać koncepcja wnętrza przy budżecie 1000zł/m2 a 3000zł/m2. Co za tym idzie? Wiedza! Architekt wnętrz to zawód który wymaga dużego skupienia, wiedzy oraz aktualnych informacji dotyczących ofert z branży budowlano-wykończeniowej. Zatem kiedy decydujesz się na współpracę ze mną, otrzymujesz dokładne spisy budżetu które pozwalają Ci osiągnąć zamierzany cel bez przekraczania swojego progu. Jako projektant, oczywiście współpracuję z wieloma firmami, dzięki czemu korzystam z najlepszych wariantów materiałowych jakie są dostępne na rynku. Praca z liczbami to również ważny aspekt planowania, nie każdy z inwestorów posiada wiedzę na czym oszczędzić a na czym nie warto skąpić grosza, zatem warto korzystać z wiedzy architekta zdobytej przy projektowaniu.

Projekt a rzeczywistość

Zajmuję się przede wszystkim projektowaniem wnętrz mieszkalnych dla inwestorów prywatnych, deweloperów oraz wnętrz komercyjnych dla firm. Każdy projekt wygląda inaczej, reguła współpracy oraz ogólna filozofia pozostaje taka sama. Stworzenie wnętrza unikatowego, ponadczasowego w oparciu o budżet, wyznaczone emocje i styl. Jednakże, z wiekiem nauczyłam się, że nie każdy projekt kończy się realizacją. Czasem inwestor rezygnuje z wykonania projektu, co niestety wpływa na fakt iż wykonany projekt trafia do szafy. Jednakże to nic straconego, ponieważ wiedza zdobyta podczas pracy nad projektem, jest w istocie o wiele ważniejsza. Zdarza się czasem, że inwestor samowolnie zmienia koncepcję, która w efekcie końcowym wygląda jak połączenie słonia z tygrysem. Niby to zaprojektowane ale jednak jak profesjonalista spojrzy, widzi dziwne połączenia kolorystyczne, materiałowe a co gorsza projekt nie przypomina tego co projektant zaprojektował. Takie sytuacje też się zdarzają ale z czasem nauczyłam się aby zmienić podejście do inwestora aby koncepcja była tak naprawdę podstawą do budowy czy remontu. We współpracy z inwestorami, często powtarzam, że w istocie projektuję to dla nich więc szczerość jest tutaj mocno wskazana. Konieczna jest dobra i efektywna komunikacja aby wyeliminować niepotrzebne zmiany, które mogłyby wpłynąć na ogólną przestrzeń oraz stylistykę wnętrza.

Nadzór prac budowlanych

W zależności od wielkości projektu, posiadam w ofercie opcję nadzoru wykonania projektu. Ta opcja jest dostępna przede wszystkich dla inwestorów z poza Wrocławia i okolic, którzy w obrębie woj. Dolnośląskiego poszukują projektanta który zajmie się nadzorowaniem wszelkich prac remontowych oraz będzie pilnował jak i budżetu tak i terminów dostaw.

Co warto abyś wiedział, to fakt że wycena tego typu usługi jest zawsze indywidualna. Cena zależy od terminów, wielkości projektu oraz współpracy z ekipą wykonawczą.

nadzory budowlane

Zastanawiasz się może, dla czego warto brać pod uwagę nadzory projektów? Przede wszystkim, w tym momencie odpowiedz sobie na pytanie ” Czy stać mnie na to aby samodzielnie nadzorować budowę?”. Co za tym idzie? Przeanalizuj swój własny grafik i dodaj do niego dodatkową pracę min. od 2-3h dziennie aby poświęcić się tematowi. Czy nadal czujesz że masz na to czas? Otóż, nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz. Przy wyborze nadzoru od architekta wnętrz możesz jednak liczyć nie tylko na poświęcony czas, ale i jego wiedzę, dzięki czemu czujesz że masz koło siebie osobę z doświadczeniem na którą możesz liczyć. Nadzory z reguły nie są tanią usługą, lecz spójrz na te zagadnienie z odpowiedniego punktu widzenia – ilość poświęconych godzin na wizyty na budowie, koordynacja zakupów oraz harmonogramu, to wszystko wymaga nie tylko czasu ale i skupienia oraz dobrej organizacji czasu. Ponadto ważna jest również, komunikacja z inwestorem oraz wykonawcami – nie zapominając o zaufaniu. Przy projektach kompleksowych, otrzymujesz pełną dokumentacją techniczną, którą każdy fachowiec z wiedzą techniczną z pewnością zrozumie. Jednakże, co należy pamiętać to fakt, iż autor powinien zawsze przedstawić koncepcję z inwestorem i ekipą wykonawczą wraz z projektem aby uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Jak podchodzę do projektowania?

Rozpoczynam współpracę od analizy potrzeb inwestora oraz przedstawionego budżetu. Moje podejście do projektowania wnętrz jest proste – poznanie wartości inwestora oraz wymiana głównych emocji z którymi wiąże się z daną przestrzenią. Wierzę, w zasady działania feng shui oraz z zasady skupiam się tym aby w trafny sposób odzwierciedlić dusze inwestora we wnętrzu, nie zapominając oczywiście o unikalności w stylistyce oraz materiałach.

Po analizie poznawczej, zabieram się do pracy aby stworzyć koncepcję idealnie dopasowaną do wszystkich potrzeb. Następnie przesyłam materiały z którymi chce aby początkowo zapoznał się inwestor, w celu weryfikacji czy dobre „odczytuję” stylistycznie i funkcjonalnie wszelkie założenia projektu. Po przedstawieniu koncepcji materiałowo-kolorystycznej tzw. moodboard (patrz na wpis >>>> moodboard<<<<), opracowujemy poprawki a następnie przechodzimy do wykonania wizualizacji wnętrza w oparciu o wybrane materiały. Na tym etapie dochodzimy do spraw budżetowych, gdzie jasno i przejrzyście przedstawiam inwestorom listy zakupowe z podsumowanym budżetem na materiały wykończeniowe. Po wykonaniu poprawek, przechodzę do zakończenia projektu poprzez przygotowanie pełnej dokumentacji projektu wraz z rysunkami technicznymi dla wykonawców. Proste prawda?

dokumentacja techniczna projektu mieszkania

ETAPY PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Poznaj zasady współpracy z pracownią projektowania wnętrz House of Harold. Poniżej przedstawione zostały standaryzacje w pracy nad projektem architektury wnętrz.

Poznaj proces projektowania wnętrz

01


Strategia & Analiza poznawcza

Przed rozpoczęciem projektu dokonuję analizy poznawczej inwestora. Konieczne jest aby ustalić najważniejsze wytyczne projektu wraz z określeniem zakresu prac remontowych, wyboru stylistyki oraz budżetu. W tym etapie podsyłam brief on-line który inwestor może odpowiedzieć w szybki sposób. Link działa tylko dla inwestorów którzy podpisali umowę. Następnym krokiem jest inwentaryzacja pomieszczenia*, przygotowanie układu funkcjonalnego zgodnie z przedstawioną strategią działania po analizie poznawczej.

02


Koncepcja | Wizualizacje

Koncepcja to najbardziej interesujący i oczekiwany etap prac projektowych jak dla inwestora tak i dla projektanta. Zgodnie z założeniami które przyjęto do projektu dobieram materiały wykończeniowe tj. podłogi, kolor ścian, materiały wykończeniowe ścian takie jak płytki, tapety, sztukaterie itp. Poszukuje mebli oraz oświetlenia w odpowiednich kształtach które przedstawiam klientom również na tablicach Pinterest co ułatwia poruszanie się po ofertach internetowych. Przy tej okazji wykonuję podglądowe wizualizacje aby klient mógł potwierdzić wybrane materiały. Przy zatwierdzonej koncepcji materiałowo-kolorystycznej wykonuję ostateczne wizualizacje które są zwieńczeniem pracy na tym etapie.

03


Dokumentacja techniczna

Ten etap to zebranie wszystkich informacji w dokumentację techniczną. Zawiera ona nie tylko opis oraz rysunki techniczne w skali ale również wizualizacje, listy zakupowe z linkami do sklepów internetowych oraz oferty wybranych firm z branży meblarskiej. Książka dla inwestora drukowana jest w formacie A4,A3 czasem A2 w zależności od wielkości projektu. Zawiera ona wszelkie techniczne informacje dotyczące prac remontowo-budowlanych które należy odpowiednio sprawdzić z kierownikiem budowy i dostosować do obecnego stanu na budowie.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania do projektu wnętrza:

  1. Jakie usługi oferujemy?

Wykończenie wymarzonego domu czy inwestycji biznesowej musi być dobrze przemyślany oraz zaplanowany. W tym celu zatrudniasz profesjonalistę, który w swoim fachu analizuje potrzeby, opracowuje projekt, wspomaga w kwestii budżetowania oraz wspiera wiedzą zdobywaną w pracy.

Czas to pieniądz – wiadomo nie od dziś że budowa domu, remont mieszkania czy nawet przebudowa inwestycji wiążę się z dużym nakładem pracy a co za tym idzie poświecenie czasu na poszukiwanie materiałów wykończeniowych, co powoduje często przesunięcia harmonogramu prac.

Projektowanie wnętrz w wariancie kompleksowym to współpraca pomiędzy inwestorem a projektantem gdzie efektem końcowym jest przygotowanie projektu do wszystkich potrzeb.

Oprócz wariantu projektu kompleksowego, w swojej ofercie posiadamy również usługę projektu koncepcyjnego, zmiany lokatorskie, projekty pojedynczych pomieszczeń a nawet koncepcje elewacji domu.

  1. Na co składa się projekt koncepcyjno-wykonawczy?

Na projekt kompleksowy wnętrza, czyli dokumentację techniczną składają się :

  • analiza poznawcza – weryfikacja potrzeb inwestora
  • rzut układu funkcjonalnego
  • koncepcja kolorystyczna z wytycznymi wartościami projektu
  • rysunki techniczne
  • wizualizacje 3D
  • zestaw materiałów
  1. Ile trwa przygotowanie projektu wnętrza?

Przygotowanie kompleksowego projektu wnętrza jest zadaniem czasochłonnym. Z reguły ustalam czas realizacji projektu wnętrza z inwestorem, lecz z góry ustalam również czas zakończenia prac projektowych. Np. przy tworzeniu mieszkań, wyznaczam maksymalny czas na prace projektowe do trzech miesięcy, w przypadku domów jednorodzinnych od 100-200m2 przeznaczam maksymalnie sześć miesięcy. Pozwala to inwestorowi również określać się w związku z wyborami materiałów i innymi ważnymi aspektami związanymi z projektowaniem. Każdy projekt potrzebuje innego nakładu pracy oraz harmonogramu działań, z tego względu w umowie zawsze dołączam załącznik w którym ustalamy terminy wykonywania prac projektowych. Pamiętajmy, że tworzenie indywidualnych projektów jest niczym szycie na miarę.

Reklama

Strona internetowa WordPress.com.

%d blogerów lubi to: