Designerskie marki oświetlenia które musisz znać

W tym artykule poznasz luksusowe marki światowych designerów którzy tworzą unikatowe oświetlenie do wnętrz. Jeśli pasjonujesz się projektowaniem wnętrz, koniecznie zapoznaj się z tymi markami.

FLOS

https://flos.com/ | https://www.archiproducts.com/en/flos/products

Flos uważa, że ​​światło jest materią, za pomocą której można wyrażać nowe idee i tworzyć nowe przedmioty. Dlatego od ponad 50 lat jest światowym liderem w dziedzinie projektowania oświetlenia dzięki swoim bogatym kolekcjom lamp wewnętrznych i zewnętrznych. Tworzenie kultowych produktów, aby były archetypami, dzięki genialnym pomysłom pochodzącym nie tylko od mistrzów designu, ale także od nowych talentów. To jest cel Flos, który wykorzystuje doświadczenia z przeszłości, aby pisać przyszłość i kształtuje swoją tożsamość na odważnych wyborach, kompetencjach w sektorze technologicznym i poezji światła. Flos kształtuje światło. Jej lampy uosabiają właściwą równowagę między rzemiosłem i produkcją przemysłową, sztuką i designem, tradycją i innowacją. To pragnienie innowacji i odkrywania siebie na nowo skłoniło firmę do eksperymentowania z nowymi materiałami, takimi jak kokon i technologiami, takimi jak OLED.

FLOS S.p.A.

Via Angelo Faini, 2
25073 Bovezzo (BS)
Italy
Tel. +39 030 24381 | Fax +39 030 2711578

VIBIA

https://www.vibia.com/en/int/

Vibia to hiszpańska marka oświetlenia architektonicznego z siedzibą w Barcelonie, tętniącym życiem i kreatywnym mieście, szczególnie w dziedzinie designu, kultury i innowacji. Posiada gęstą sieć współpracowników i dostawców na całym świecie, dystrybutorzy są rozproszeni w około 80 krajach, z filią w Stanach Zjednoczonych (New Jersey). Dla Vibii światło jest życiem, jest jedną z sił, które uczestniczyły w tworzeniu świata, kształtuje otoczenie, wyposaża, ubiera przedmioty i przekształca przestrzeń, zmieniając nasze postrzeganie go. Wychodząc z tego założenia, Vibia produkuje lampy, które pozwalają każdemu interpretować otoczenie i przestrzeń w osobisty sposób, dzięki szerokiej gamie opraw oświetleniowych, które pasują do każdego stylu, ale wszystkie charakteryzują się innowacyjnym designem, kreatywnością i dobrym gustem. Dla Vibia projektowanie jest wszystkim i nie ogranicza się do prostego zaprojektowania obiektu, ale podąża jego ścieżką, monitoruje jego umieszczenie w zgodzie z kontekstem i jego poprawną instalacją, dzieli się doświadczeniem, jakie wzbudza i stale pomaga klientowi, aby był zadowolony .

Vibia

Carrer del Progrés 4
08850 Gavà
Spain

LAMBERT & FILL

https://lambertetfils.com/

Lambert & Fils to studio projektowe eksplorujące wiele kształtów światła. Nasza siedziba znajduje się w Montrealu w Kanadzie. Założone w 2010 roku Lambert & Fils to nowoczesne studio oświetleniowe, które tworzy oryginalne kolekcje i współpracuje z wschodzącymi projektantami z całego świata. Zachowując więź między projektem a wykonaniem, całe oświetlenie jest wykonywane ręcznie w atelier Lambert & Fils w sercu Montrealu. Poprzez eksplorację nowych technologii projektowania, Lambert & Fils bada wiele kształtów światła – medytując nad pustymi przestrzeniami, objętościami i znaczeniem premiery matiere – materiałów jako punktu ich pochodzenia. Studio stworzyło instalacje na całym świecie, przejmując witryny wystawowe na Paris Design Week, organizując sześciodniową kawiarenkę pop-up dla mediolańskiego Fuorisalone i opracowując wielką instalację kwiatową na Stockholm Design Week.

Office and Workshop*
6250 rue Hutchison, suite 100
Montréal, QC H2V 4C5

ROLL & HILL

https://www.rollandhill.com/

Roll & Hill to firma zajmująca się projektowaniem mebli i oświetlenia z siedzibą w Brooklynie w stanie Nowy Jork. Roll & Hill współpracuje z jednymi z najbardziej ekscytujących niezależnych projektantów pracujących obecnie nad stworzeniem kolekcji wyjątkowych mebli. Firma Roll & Hill została założona w 2010 roku przez Jasona Millera, którego doświadczenie jako projektanta i producenta zainspirowało go do stworzenia firmy, która wykorzysta talenty niezależnych projektantów, oferując jednocześnie korzyści częściej kojarzone z większymi producentami. Roll & Hill angażuje się w produkcję na żądanie, co pozwala na dostosowanie każdego elementu do potrzeb klienta. W zakładach produkcyjnych Roll & Hill w Sunset Park, Brooklynie i Grand Rapids w stanie Michigan elementy są wykonywane ręcznie, pojedynczo. Prace Roll & Hill czerpią z bogatej palety materiałów, która obejmuje mosiądz, brąz, skórę, drewno, ręcznie tkany sznur i dmuchane szkło. Projektanci Roll & Hill często łączą elementy historyczne ze współczesnymi formami, tworząc przedmioty, które są znajome, a jednocześnie zupełnie nowe.

87 34th Street, Unit 11
Brooklyn, NY 11232 USA
info@rollandhill.com

GIOPATO & COOMBER

STRONA GŁÓWNA

Cristiana Giopato i Christopher Coombes rozpoczęli współpracę w 2006 roku, kierując się pragnieniem połączenia swojego podejścia do projektowania, w ciągłym zanieczyszczeniu między kulturami i wizjami. Zdają sobie sprawę, że różnorodność jest ich siłą, a kiedy różnice te osiągną pewien punkt równowagi, krystalizuje się definicja projektu. Intuicja i racjonalność to cechy, które odróżniają się od siebie pod względem kreatywnego podejścia. Ich produkty są zaprojektowane tak, aby spełniały dwie często sprzeczne cechy: innowacje przemysłowe i oddziaływanie emocjonalne.

LINDSEY ADELMAN STUDIO

Lindsey Adelman od dawna ma obsesję na punkcie iluminacji we wszystkich jej formach. Jej prace przekraczają porowatą granicę między rzeźbą a designem, czerpiąc inspirację z tak różnorodnych źródeł, jak obrazy Pieta Mondriana, elegijny fragment „Upadku” Camusa i pajęczy blask Giacomettiego. Od czasu debiutu żyrandola Branching Bubble, pierwszego produktu wykonanego w jej nowo otwartym studiu w 2006 roku, jej celem było przekształcenie efemerycznej natury światła w coś nie tylko namacalnego, ale i trwałego. Łącząc organiczne, ręcznie robione materiały, takie jak dmuchane szkło, z silnym przemysłowym pięknem elementów frezowanych maszynowo, jej systemy oświetleniowe tworzą promienne ciepło, podkreślając dramatyzm cieni i pustki. Jej estetyka odzwierciedla nietradycyjne tło. Podczas gdy jako dziecko nieprzerwanie szkicowała, studiowała literaturę na studiach i rozpoczęła karierę od pracy nad tekstem katalogowym w muzeach Smithsonian. To właśnie tam, obserwując rzemieślnika rzeźbiącego realistyczną frytkę ze styropianu, po raz pierwszy odkryła wzornictwo przemysłowe i od razu wiedziała, że ​​to jej przyszłość. W ciągu kilku dni złożyła podanie do Rhode Island School of Design. Dziś historia, poezja, architektura i modernizm nadal kierują jej projektami. Jej prace były pokazywane w Cooper Hewitt Museum, Design Miami i mediolańskiej Galerii Nilufar. Pochodząca z Nowego Jorku mieszka na Brooklynie z mężem Ianem, dyrektorem artystycznym, i ich synem Finnem.

NEMO

https://www.archiproducts.com/en/nemo

Jeden ze światowych liderów w branży oświetleniowej dążący do ciągłego tworzenia innowacyjnych, nowatorskich projektów. Założona w Mediolanie w 1993 roku, NEMO reprezentuje, w scenariuszu producentów oświetlenia projektowego, nazwę wzorcową, sięgającą korzeni innowacji, które zawsze inspirowały włoskie wzornictwo. W kolekcji współczesnego wzornictwa znajdują się modele wymyślone przez Carlo Forcolini, Jehs + Laub, Javier Mariscal, Karim Rashid, Ilarię Marelli, Foster+Partners, Hannesa Wettsteina i Roberto Paoli. Oprócz tej szerokiej gamy produktów, Nemo edytuje kolekcję Masters, unikalny wybór ikon, zrealizowany przez projektantów, którzy wnieśli zasadniczy wkład w tworzenie współczesnego designu: Le Corbusiera, Vico Magistretti, Franco Albini, Charlotte Perriand i Kazuhide Takahama. NEMO jest własnością Federico Palazzari.

GALLOTTI & RADIACE

https://www.gallottiradice.it/en-us/home-page

Dwa umysły, jedna ambicja, jedno pragnienie. Chęć tworzenia, przekształcania i interpretacji. Wspólna pasja: do szkła. Tak narodziło się studio pomysłów. Był rok 1955. Pierangelo Gallotti i Luigi Radice stworzyli przestrzeń artystyczną poświęconą dekorowaniu szkła. Tradycja i innowacja połączyły się, aby umożliwić produkcję na małą skalę, ale cenną. Pierwsze egzemplarze obejmowały sprzęt oświetleniowy, elementy wyposażenia wnętrz, lustra. Wszystkie były jednorazowe. Wszystkie zostały wykonane wyłącznie ręcznie.Obaj współpracownicy uświadomili sobie, że nie mogą poprzestać tylko na produkcji artystycznej i dekoracji, i poczuli potrzebę i chęć poszerzenia kolekcji. Dlatego zapisali się do Szkoły Sztuki Przemysłowej na Zamku Sforzów w Mediolanie. Tutaj wzięli udział w kursach projektowania i dekoracji, szczegółowo ujmując każdy aspekt projektowania technicznego i zdobniczego. Narodził się wyjątkowy projekt, nowatorskie wyzwanie: narodziło się Gallotti&Radice.

Gallotti&Radice była pierwszą firmą we Włoszech od początku lat siedemdziesiątych, która promowała swoją miłość do pracowni i wykorzystania szkła w aranżacjach meblowych. Później w ich ślady poszły inne osoby i firmy. Ten fakt obecnie i tylko w sposób naturalny jest zaletą, ale jednocześnie świadczy o poczuciu odpowiedzialności w świetle kultury, a konkretnie designu. Firma Gallotti&Radice zdaje sobie z tego sprawę i przyjęła obecnie zadanie i rolę polegającą na kontynuowaniu, utrzymywaniu przy życiu rozwoju „oryginalnych” projektów szklanych. Ze szkłem, które jest jednocześnie niezwykle kruche i mocne, przejrzyste i niezmienne, lekkie i trwałe, projektanci aranżacji architektonicznych muszą stawić czoła ze szczerym szacunkiem i ostrożnym obchodzeniem się, z autentyczną poezją (co jest prawdziwą kreatywnością, jak potwierdza grecki etymon) i z intensywną dyscypliną, z cierpliwością, szacunkiem, wytrwałością. Z miłością.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: